Novinky

Malá změna:

11.02.2012 11:19

Aby nebyl motiv na úvodní stránce stále stejný, proběhla malá změna. Brzy bude také doplněna fotogalerie.

Fotogalerie doplněna

03.01.2012 22:37

Doplnění fotogalerie o dalších pár vypalovaných věcí, většinou ještě z dob raných počátků.

Některé z nich již nesou stopy času, ale snad to není na závadu.

Vypalovaný obraz - jak a co

27.12.2011 18:46

Vypalování velkých formátů:

I hodně velký obraz (formát A2 a větší) je samozřejmě možné udělat, je to ale trochu víc náročnější na přípravu, a samotné vypálení vyžaduje hodně času. Manipulace s takovou deskou při vypalování je obtížná, ale dá se to zvládnout.

Postup a potřeba materiálu:

  • překližka tloušťky minimálně 9 mm - příprava (oříznutí, zabroušení)
  • předkreslení námětu v měřítku (tužkou)
  • samotné vypalování - při vypalování je nutné po určité době (přibližně 20 ÷ 30 minut) dělat přestávky (protože se rukojeť postupně přehřívá, je zapotřebí zařízení vypnout a nechat vychladnout)
  • dokončovací práce (čištění, lakování)
  • při požadavku zarámování - nařezání profilů rámu, frézování lišt, montáž rámu (lepení, moření, lak), usazení obrazu do rámu.

Při větším formátu, kdy je vypálením pokryta převážná část plochy, se doba zhotovení prodlužuje víc, než např. u zhotovení 2 obrazů polovičního formátu (je to způsobeno obtížnou manipulací s velkou plochou, která se nedá před sebe položit jako sešit), ale výsledek je o to působivější.

Informace pro návštěvníky

09.12.2011 07:55

Pomalu se plní fotogalerie. Přibývá to. Pro úplnost jsou vloženy i kresby, které byly kdysi použity pro celostátní soutěže v kresleném trampském humoru ("Placka smíchu").

Webová prezentace byla spuštěna

08.12.2011 18:54

Dnes byla spuštěna tato nová webová prezentace.

Chceme se podělit o to, co umíme, a v případě Vašeho zájmu to tvořit i pro Vás. Pokud chcete udělat radost někomu blízkému, příbuzným, přátelům, kolegům, napište. Netradiční přání, péefky, svatební oznámení, kresby jako součásti např. skládaných blahopřání, vtipné obrázky k jakémukoliv účelu, nebo jen tak pro radost. K tomu vypalování do dřeva, tedy obrazy, placky, zdobení různých předmětů ze dřeva (např. kořenky, rukojeti, a jiné dřevěné povrchy).

Pro vypalování lze použít jakýkoliv námět (i podle vlastního přání).

K tomu navíc zdobení kovových předmětů gravírováním. Prostě cokoliv.

V současné době dáváme stránky do pořádku, takže se předem omlouváme za případné nedostatky, ale budeme se snažit je rychle napravovat a stránky pravidelně aktualizovat.